,

"Wiadomości" TVP o 31. Finale WOŚP. Poświęcili mniej czasu niż rok temu

29.01.2023 20:49

13 sekund - dokładnie tyle "Wiadomości" TVP poświęciły uwagi 31. Finałowi WOŚP w głównym niedzielnym wydaniu. Krótką informację o ogólnopolskiej akcji odczytała prezenterka. Znacznie więcej miejsca poświęcono apelowi braci Karnowskich o wspieranie Ukraińców. 

"Wiadomości" TVP
fot. TVP Info (screen)

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) odbywa się po raz 31. W tym roku ponad 120 tys. wolontariuszy i jeszcze więcej osób za pomocą eskabonki zbiera na sprzęt do walki z sepsą. Podobnie jak w latach poprzednich, TVP kierowana przez osoby związane z obozem rządzącym, praktycznie nie informuje o akcji charytatywnej Jurka Owsiaka. To właśnie TVP przez długi czas była głównym partnerem WOŚP.

W głównym wydaniu "Wiadomości" TVP w niedzielę 31. Finałowi Orkiestry poświecono 13 sekund. - Trwa 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem gra dla małych i dużych. To zbiórka pieniędzy na sprzęt do diagnostyki i zakażeń. Wszystko pod hasłem "chcemy wygrać z sepsą" - powiedziała Marta Kielczyk, która prowadziła niedzielne wydanie programu.

31. Finał WOŚP. "Wiadomości" TVP o Orkiestrze

W głównym programie informacyjnym TVP podkreślono również, że nakłady rządowe na służbę zdrowia rosną. Materiał o tym pojawiła się tuż po odczytaniu krótkiej informacji o 31. Finale WOŚP.

Dziennikarka "Gazety Wyborczej" Agnieszka Kublik przypomniała, że w 2017 r. (kiedy TVP zerwała współpracę z WOŚP) "Wiadomości" poświęciły Orkiestrze 14 sekund, rok później 12 sekund, w 2019 r. 23 sekundy, w 2020 r. cały materiał (przy okazji rocznicy zamachu na burmistrza Gdańska Pawła Adamowicza), a w ubiegłym roku 20 sekund.

Jednocześnie dużo miejsca w "Wiadomościach" poświęcono miejsca akcji zainicjowanej przez braci Karnowskich. Pod hasłem dzień pomocy Ukrainie serwis wPolityce.pl i tygodnik "Sieci" zaapelował do swoich czytelników do wspierania 9 organizacji, które pomagają Ukraińcom.

Przygotował ją Jakub Maciejewski, który dla obu tych redakcji relacjonował sytuację w Ukrainie. "Wiadomości" TVP wspomniały również o Caritas, która wspomaga humanitarnie Ukraińców podczas rosyjskiej inwazji.

loader

RadioZET.pl/TVP/"Gazeta Wyborcza"

Logo radiozet Dzieje się