Obserwuj w Google News

Tragiczny finał poszukiwań kobiety. Rodzina zgłosiła zaginięcie dzień przed Wigilią

1 min. czytania
29.12.2022 20:02
Zareaguj Reakcja

Zwłoki zaginionej w ubiegłym tygodniu 51-letniej mieszkanki Chorzemina (woj. wielkopolskie) wyłowiono w czwartek z wód Jeziora Wolsztyńskiego. W poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która ma wskazać przyczynę śmierci kobiety.

Policja
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie poglądowe)

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie (woj. wielkopolskie) asp. sztab. Wojciech Adamczyk powiedział w czwartek w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że rodzina 51-laki zgłosiła jej zaginięcie tuż przed Wigilią - 23 grudnia.

Tragiczny finał poszukiwań kobiety. Z jeziora wyłowiono jej ciało

Wskazał, że w środę dzielnicowy otrzymał informację, iż na cienkiej warstwie lodu na Jeziorze Wolsztyńskim widać część garderoby. Jak się okazało, była to bluza, którą rodzina zaginionej rozpoznała, jako należącą do 51-latki z Chorzemina pod Wolsztynem.

Redakcja poleca

Pierwsze działania poszukiwawcze na wodach jeziora rozpoczęto w środę, a po nocnej przerwie wznowiono je w czwartkowy poranek. Policjant poinformował, że wyłowione z wody zwłoki zostały rozpoznane m.in. przez lekarza rodzinnego, który był na miejscu poszukiwań.

Jezioro Wolsztyńskie
fot. KP PSP Wolsztyn

Adamczyk dodał, że przeprowadzono oględziny ciała, a sekcję zwłok zaplanowano na poniedziałek. - Do momentu przeprowadzenia sekcji zwłok nie można wykluczyć żadnej hipotezy. Co do przyczyn zgonu będziemy mogli się wypowiedzieć dopiero po uzyskaniu wyników sekcji - podkreślił.

Zaznaczył, że w sprawie śmierci kobiety, zgodnie z praktyką w tego typu sytuacjach, wszczęto postępowanie prowadzone formalnie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/KP PSP Wolsztyn