Tragedia na torach. 14-letnia dziewczynka nie przeżyła

09.02.2023 06:43

Pociąg relacji Toruń-Mogilno śmiertelnie potrącił 14-latkę, która z niewyjaśnionych przyczyn znalazła się na torach w miejscowości Wierzchosławice w woj. kujawsko-pomorskim. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora.

Wypadek na torach
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK/ POLSKA PRESS/Polska Press/East News/Zdjęcie ilustracyjne

Wypadek zdarzył się w środę przed godz. 16 w miejscowości Wierzchosławice koło Inowrocławia. Jak podała policja, pociąg śmiertelnie potrącił 14-letnią dziewczynkę.

- Pociąg relacji Toruń-Mogilno potrącił osobę, która z niewyjaśnionych na ten moment przyczyn znalazła się na torach - poinformował w rozmowie z “Gazetą Pomorską” kpt. Jarosław Skotnicki, rzecznik prasowy KP PSP w Inowrocławiu. Strażak potwierdził, że dziewczyna nie przeżyła.

Wierzchosławice. 14-latka śmiertelnie potrącona przez pociąg

Składem jechało 35 pasażerów, żaden z nich nie ucierpiał w wypadku. Na miejscu tragicznego zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja i służby kolei.  

Ruch pociągów został wstrzymany, co spowodowało opóźnienia. W środę wieczorem wszystko wróciło do normy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Gazeta Pomorska"/Radio PiK