Nie żyje 4-letni chłopczyk. Jego matka, brat i siostra trafili do szpitala

08.02.2023 13:22

4-letni chłopiec zmarł w Wygnanowie (woj. łódzkie). Do szpitala z objawami zatrucia trafiła 38-letnia matka dziecka oraz jego rodzeństwo - 8-letnia siostra i 13-letni brat. Na miejscu trwają działania służb.

karetka
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Do zdarzenia doszło w środę przed południem w jednym z domów w Wygnanowie pod Opocznem. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o śmierci 4-letniego chłopca. Dziecko przebywało w domu wraz z rodzicami i rodzeństwem - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej asp.szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy policji.

Wygnanów. Nie żyje 4-latek. Rodzina w szpitalu

Jak przekazała policjantka, z objawami zatrucia do szpitala w Opocznie trafiła 38-letnia matka i 8-letnia siostra chłopca, a jego 13-letni brat został odwieziony przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Łodzi.

Oficer prasowa zaznaczyła, że jedyną osobą, która nie doznała uszczerbku na zdrowiu, jest ojciec rodziny. Budynek został sprawdzony przez strażaków pod kątem obecności tlenku węgla i innych substancji, które mogłyby być przyczyną tej tragedii, jednak do tej pory niczego nie ustalono.

- Również lekarze, którzy zabrali poszkodowanych z miejsca zdarzenia, nie potrafili na razie wskazać, co doprowadziło do ich stanu i do śmierci dziecka. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora - zaznaczyła Stępień.

Funkcjonariuszka poinformowała z kolei w rozmowie z portalem opoczno.naszemiasto.pl, że sprawdzanych jest kilka hipotez. - Jedną z nich jest zatrucie pokarmowe, ale to jeszcze potwierdzą badania toksykologiczne - podsumowała.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/opoczno.naszemiasto.pl