Wojciech Głąb nie żyje. Rodzina znanego prawnika ma szczególną prośbę

26.01.2023 09:39

Wojciech Głąb był znanym i cenionym prawnikiem. O jego śmierci poinformowała na swojej stronie Izba Adwokacka w Katowicach. Pogrzeb odbędzie się w czwartek. 

Wojciech Głąb
fot. Izba Adwokacka w Katowicach

Wojciech Głąb nie żyje. Adwokat z Katowic zmarł we wtorek. “Znany i ceniony prawnik był specjalistą w zakresie prawa karnego, prasowego, gospodarczego, rodzinnego, a także prawa umów” - podał “Dziennik Zachodni”. 

Głąba pożegnali prawnicy z Katowic. “Z przykrością zawiadamiamy o śmierci Pana Mecenasa Wojciecha Głąba. Wyrazy głębokiego współczucia dla Żony, Dzieci i wszystkich Bliskich w imieniu Członków Okręgowej Rady Adwokackiej oraz własnym składa Dziekan Izby Adwokackiej w Katowicach Adwokat Roman Kusz” - napisali w komunikacie.

Wojciech Głąb nie żyje. Był cenionym prawnikiem

Nie poinformowano o przyczynie śmierci. Z komunikatu wynika jednak, że Wojciech Głąb w ostatnich tygodniach życia był pod opieką hospicjum.  

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Katowicach Podlesiu o godz. 14.30. “Rodzina prosi, aby zamiast kwiatów wesprzeć Hospicjum Cordis, w którym wszyscy w niesamowity sposób udzielali wsparcia w ostatnich tygodniach. Tam działy się cuda, więc my też możemy takie cuda dla nich zrobić” - czytamy na stronie Izby Adwokackiej w Katowicach.

RadioZET.pl/"Dziennik Zachodni"