Obserwuj w Google News

Groźny wypadek strażaków. Jechali na akcję, wóz się przewrócił

2 min. czytania
23.12.2022 08:57
Zareaguj Reakcja

Trzy osoby, w tym dwóch strażaków, trafiły do szpitala po wypadku z udziałem wozu strażackiego. Doszło do niego w piątek rano we Wrocławiu, gdy strażacy jechali na akcję. Ich pojazd zderzył się z busem dostawczym wiozącym pieczywo. Siła uderzenia była tak duża, że wóz strażacki się przewrócił.

Wrocław. Wypadek straży pożarnej
fot. Lukasz Solski/East News, screen Andrzej Solski/Twitter

Do wypadku wozu strażackiego, jak przekazał PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP, doszło około godziny 5 nad ranem. Jak powiedziała Radiu ZET rzeczniczka Dolnośląskiej Straży Pożarnej Magdalena Cwynar, siła uderzenia była tak duża, że wóz przewrócił się.

Wrocław. Groźny wypadek wozu strażackiego. Są ranni

- Wóz strażacki na sygnale jechał na akcję – w jednym z hoteli włączyła się czujka przeciwpożarowa. Do zderzenia z autem dostawczym doszło na skrzyżowaniu ulic Bardzkiej i Powstańców Śląskich – powiedział PAP dyżurny strażak.

Redakcja poleca

W wyniku wypadku dwaj strażacy i kierowca dostawczaka trafili do szpitali z niegroźnymi obrażeniami.

Ogólnej sytuacji na drogach w Polsce przyjrzał się w piątek o poranku reporter Radia ZET Rafał Miżejewski. Z utrudnieniami nadal muszą liczyć się poruszający autostradą A1 w województwie łódzkim. Wywrócona o poranku ciężarówka na wysokości Kutna zablokowała dwa lewe pasy w obu kierunkach, ruch odbywał się jednopasmowo, zarówno w stronę Łodzi, jak i Trójmiasta. 

GDDKiA uspokajała jednak, że wszystkie drogi krajowe były o poranku przejezdne. Apele o ostrożną jazdę dotyczyły przede wszystkim kierowców z Małopolski, Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, Mazowsza i Pomorza. W tych regionach widoczność na trasie ograniczała mgła. Z racji wyjazdów na święta na drogach, wzorem ubiegłych lat, będą czuwać policyjne patrole z grupy SPEED, sprawdzające prędkość oraz trzeźwość kierowców.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Doczekalski/Rafał Miżejewski