,

Bus z dziećmi rozbity. Pierwsze szczegóły z DK94

27.03.2023 10:30

Bus przewożący dzieci rozbity na drodze krajowej 94 w woj. małopolskim. Tarnowska policja jest na miejscu, portal RadioZET.pl ustala pierwsze szczegóły: wstępnie zdarzenia zakwalifikowano jako kolizję. Najpewniej z winy kierującego busem.

Wypadek
fot. EastNews

Bus przewożący dzieci rozbity na DK94 w województwie małopolskim. W poniedziałkowy (27.03.23 r.) poranek do zderzenia busa z samochodem osobowym doszło na wysokości Pogóskiej Woli( pow. tarnowski). Jak ustalamy w rozmowie z oficerem prasowym komendy w Tarnowie asp. sztabowym Pawłem Klimkiem, kierowca busa wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu leksusowi.

- Na szczęście żadnemu z jadących busem dzieci nic się nie stało. Wszyscy trafili z powrotem pod opiekę rodziców. Z pierwszych informacji wynikało, że lekko ranna miała zostać opiekunka - komentuje. Oba samochody są rozbite. Dzieci najprawdopodobniej jechały na wycieczkę szkolną. Policjanci są na miejscu zdarzenia, w pierwszych chwilach jeden pas ruchu był zablokowany, ale pozostali kierowcy nie powinni natrafić na większe utrudnienia.

Pogórska Wola DK94 (woj. małopolskie)
fot.

RadioZET.pl