,

Groźny wypadek busa i żuka na A4. Jest wielu rannych, w tym dzieci

26.03.2023 11:47

Dziesięć osób, w tym dwoje dzieci, zostało rannych w groźnym wypadku na autostradzie A4, w pobliżu wysokości miejscowości Wola Wielka, pod Dębicą (woj. podkarpackie). W sobotę przed północą bus zderzył się z żukiem. Oba pojazdy wypadły z drogi, ranni trafili do szpitali.

Wypadek na A4 pod Dębicą
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER, zdj. ilustracyjne, screen: OSP Góra Motyczna/Facebook

Wypadek na A4 wydarzył się 25 marca po godz. 23. Na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Wola Wielka, bus zderzył się z żukiem. Busem (fiat ducato) podróżowało osiem osób, a autem dostawczym dwie. Na miejscu pracowały liczne zastępy strażackie, między innymi ochotnicy z okolic Dębicy – z jednostek w Górze Motycznej, Straszęcina, czy Żyrakowa.

Wola Wielka. Groźny wypadek na A4. Wiele osób jest rannych 

"Jak wstępnie ustalili policjanci, 30-letni obywatel Ukrainy, kierujący fiatem ducato, jadąc w kierunku Krakowa, najechał na tył jadącego przed nim dostawczego żuka. W wyniku zderzenia oba samochody wypadły z drogi. Obrażeń doznało 8 osób podróżujących fiatem ducato (kierowca i siedmioro pasażerów, w tym dwoje dzieci), a także 59-letni kierujący żukiem i jego pasażer. Ranni zostali przewiezieni do szpitali" – przekazała podkarpacka policja. Na szczęście w groźnym zdarzeniu nikt nie zginął.

Fotorelacje strażaków zamieszczone na Facebooku pokazują, do jak fatalnego zderzenia doszło na autostradzie. Żuk został niemal całkowicie skasowany. Na miejscu wypadku pracowały służby ratownicze - załogi karetek pogotowia ratunkowego, strażacy i policjanci. Ruch na autostradzie A4 był pod Dębicą całkowicie zablokowany. Sytuacja wróciła do normy dopiero po godzinie 4 nad ranem w niedzielę. Trwa wyjaśnianie przyczyn tego zdarzenia.

RadioZET.pl/Podkarpacka Policja/OSP Góra Motyczna, Straszęcin, Żyraków - Facebook