Obserwuj w Google News

Tragedia na nowo otwartym Zakrzówku. Nie żyje mężczyzna

1 min. czytania
05.06.2023 18:13
Zareaguj Reakcja

Tragiczny wypadek w nowo otwartym Parku Zakrzówek w Krakowie. Ratownikom nie udało się uratować mężczyzny, który w poniedziałek skoczył do wody. Policja ustala jego tożsamość i okoliczności zdarzenia.

Zakrzówek
fot. Jan Graczynski/East News

Świadkowie wypadku na Zakrzówku poinformowali mundurowych, że mężczyzna wszedł na klif około 15 metrów nad ziemią. – Oddał jeden skok, wyszedł z wody. Potem oddał drugi, ale już nie wypłynął – mówiła Anna Zbroja-Zgórska z biura prasowego małopolskiej policji.

Wypadek w Zakrzówku. Policja ustala tożsamość mężczyzny

Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Straż pożarna po 30 minutach wyłowiła mężczyznę. Był reanimowany, a następnie został podłączony do aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Niestety, po przewiezieniu do szpitala zmarł. – Ustalamy, kim był, ponieważ nie miał przy sobie dokumentów. Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności zdarzenia – dodała Zbroja-Zagórska.

50-hektarowy Park Zakrzówek, ze zbiornikami wodnymi, został udostępniony dla mieszkańców od 1 czerwca. Oficjalne otwarcie nastąpi 22 czerwca i do tego czasu kąpać się tam można na własną odpowiedzialność. 22 czerwca na miejscu pracę rozpoczną ratownicy wodni.

Redakcja poleca

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP