Obserwuj w Google News

Zwłoki kobiety na wysypisku śmieci. Szokujące wnioski po sekcji zwłok

2 min. czytania
19.05.2023 16:50
Zareaguj Reakcja

Uraz i unieruchomienie klatki piersiowej – stwierdzono we wstępnych wynikach sekcji zwłok ok. 40-letniej kobiety, której ciało znaleziono na wysypisku śmieci w Sobuczynie pod Częstochową. Zdaniem śledczych do zgonu doszło wskutek uduszenia.

Zwłoki na wysypisku
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER, screen: East NEWS

O znalezieniu zwłok na wysypisku w Sobuczynie prokuratura została poinformowana w środę wieczorem. Ciało zauważył jeden z pracowników w trakcie segregacji odpadów.

Ustalono, że kobieta, która z jakiegoś powodu znalazła się w kontenerze w Częstochowie, żyła jeszcze, gdy śmieciarka zabrała ją wraz z odpadami na wysypisko. - Zmarła prawdopodobnie w wyniku działania urządzenia do prasowania śmieci – takie są wstępne ustalenia po przeprowadzonej w piątek 19 maja sekcji zwłok. Nie wiadomo na razie, w jaki sposób kobieta znalazła się w kontenerze.

Zwłoki kobiety na wysypisku śmieci. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

Na miejscu prokurator przeprowadził oględziny z udziałem biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej. Wszczęto śledztwo pod kątem zabójstwa. Oględziny na wysypisku wskazywały, że prawdopodobną przyczyną śmierci kobiety były liczne obrażenie głowy.

Redakcja poleca

Jednak inne wnioski płyną z sekcji zwłok. - Według wstępnej opinii biegłych przyczyną zgonu był uraz klatki piersiowej, który spowodował unieruchomienie klatki piersiowej, a ostatecznie uduszenie - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

- Biegli potwierdzili też obrażenia głowy, ale nie byli w stanie powiedzieć czy powstały na skutek pobicia, czy też działania urządzeń śmieciarki lub sortowni śmieci - dodał prok. Ozimek.

Prokuratura ustala, w jaki sposób kobieta znalazła się w kontenerze. Kluczowe w postępowaniu jest ustalenie tożsamości ofiary – podczas sekcji pobrano materiał do badań DNA. Będą też prowadzone badania toksykologiczne, by ustalić, czy zmarła była pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Krzysztof Konopka