,

6-latek zawisnął na ogrodzeniu. Wezwano śmigłowiec LPR, trwa walka o życie chłopca

31.03.2023 14:45

6-latek w miejscowości Ciężkowice w woj. łódzkim w ciężkim stanie trafił do szpitala. "Najprawdopodobniej do wypadku doszło, gdy próbował przejść przez płot" - przekazała w piątek portalowi RadioZET.pl rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Magdalena Czołnowska.

Zdj. ilustracyjne
fot. NewsLubuski/East News/Zdj. ilustracyjne

Do groźnego wypadku doszło w środę po południu w gminie Żytno pod Radomskiem, gdy chłopiec bawił się na podwórku. "6 letni chłopiec najprawdopodobniej próbował przejść przez drewniany płot znajdujący się na posesji. Podczas schodzenia lub zeskakiwania z płotu chłopiec zaczepił się na nim kurtką i zawisnął na jednej ze sztachet" - przekazała nam prokurator Magdalena Czołnowska.

Prokurator dodała, że w wyniku nacisku kurtki na drogi oddechowe chłopiec zaczął się dusić. "Obecni w domu rodzice niezwłocznie po ujawnieniu zdarzenia podjęli działania reanimacyjne oraz powiadomili pogotowie" - poinformowała Czołnowska.

Żytno. 6-latek zawisnął na płocie. Dziecko się poddusiło

Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Ratownicy kontynuowali reanimację, a następnie przetransportowali dziecko do szpitala. Stan 6-latka jest ciężki. 

Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez opiekuna (art. 160 pkt. 2 kk w związku z art. 156 pkt. 2 kk). Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim dodała, że na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora wykonano czynności procesowe w postaci oględzin miejsca zdarzenia i przesłuchano świadków. Czołnowska przekazała również, że rodzice zostali zbadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Byli trzeźwi. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Radomsko24.pl/RMF FM

Logo radiozet Dzieje się