Obserwuj w Google News

174 osoby zginęły w zamieszkach po meczu. "Ludzie zostali zadeptani na śmierć"

1 min. czytania
02.10.2022 08:46
Zareaguj Reakcja

Makabryczne zamieszki po meczu piłkarskim w mieście Malang w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia. Co najmniej 174 osoby zginęły, a 180 zostało rannych, w tym wiele ciężko. Wcześniej informowano o 129 ofiarach śmiertelnych zajść.

zamieszki po meczu
fot. Nexta

Przerażający finał zamieszek, jakie wybuchły po meczu piłkarskim w Indonezji. Po przegranym w sobotę późnym wieczorem czasu lokalnego 2:3 meczu 1. ligi między miejscowym zespołem Arema FC a drużyną Persebaya FC tysiące rozwścieczonych miejscowych kibiców wtargnęło na płytę boiska.

Policja użyła wobec nich gazu łzawiącego, co doprowadziło do wybuchu paniki. Wiele osób zostało zadeptanych na śmierć lub udusiło się, gdy tłum kibiców próbował wydostać się ze stadionu.

Redakcja poleca

Indonezja. 174 osoby zginęły w zamieszkach po meczu

Jak poinformowała policja, na płycie boiska zmarły 34 osoby, pozostałe ofiary w szpitalach. Podczas zamieszek zginęło dwóch policjantów.

Władze podały, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, bo stan wielu rannych jest ciężki. W starciach zniszczonych zostało 13 samochodów, w tym dziesięć policyjnych.

Indonezyjski związek piłki nożnej zawiesił na tydzień rozgrywki 1. ligi i wszczął dochodzenie w sprawie tragedii na stadionie w Malang, jednej z największych w historii światowego futbolu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ PAP