Obserwuj w Google News

Alarmy przeciwlotnicze w prawie całej Ukrainie. W nocy rakiety spadły na dwa obwody

1 min. czytania
24.08.2022 06:39
Zareaguj Reakcja

W niemal całej Ukrainie w środę rano zabrzmiały alarmy lotnicze - przekazała Ukrainska Prawda. W nocy lokalne władze informowały o tym, że Rosjanie rozpoczęli ostrzał w obwodach zaporoskim i charkowskim.

Wojna w Ukrainie
fot. DANIEL LEAL/AFP/East News

24 sierpnia Ukraina obchodzi Dzień Niepodległości. W środę mija również pół roku od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji. - Możliwe są obrzydliwe rosyjskie prowokacje i brutalne ataki - przestrzegł we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu opublikowanym na komunikatorze Telegram.

Ukrainska Prawda podała w środę rano, że od godz. 6.55 lokalnego czasu (godz. 5.55 w Polsce) niemal w całej Ukrainie, z wyjątkiem obwodu chersońskiego i tymczasowo okupowanego Krymu, zabrzmiały alarmy przeciwlotnicze.

Redakcja poleca

Alarmy przeciwlotnicze niemal w całej Ukrainie

Wcześniej, w nocy z wtorku na środę, Rosjanie rozpoczęli ostrzał rakietowy obiektów infrastrukturalnych w obwodzie zaporoskim - poinformował szef władz obwodowych Ołeksandr Staruch, cytowany przez agencję Ukrinform. 
 
"Rakiety okupantów uderzyły w obiekty infrastrukturalne w rejonach szewczenkowskim i komunarskim" – napisał Staruch w mediach społecznościowych. 
 
Z kolei mer Charkowa Ihor Terechow poinformował, że Rosjanie zaatakowali dwa rejony charkowskie, w tym nowobawarski, który jest jedną z dzielnic mieszkalnych Charkowa. "Obecnie nie ma informacji o ofiarach" - napisał w komunikacie Terechow.

RadioZET.pl/PAP/Ukrainska Prawda