Obserwuj w Google News

Armia USA wystrzeliła rakietę. Pentagon testuje broń hipersoniczną

1 min. czytania
27.10.2022 06:36
Zareaguj Reakcja

Armia USA i marynarka wojenna przeprowadziły w środę z powodzeniem test broni hipersonicznej – poinformowała agencja Reuters, powołując się na komunikat US Navy. 

Broń hipersoniczna
fot. Lockheed Martin/Ferrari Press/East News

Według US Navy testowa rakieta została wystrzelona z nadmorskiej wyrzutni w stanie Wirginia. Podczas testu oceniano sprzęt komunikacyjny i nawigacyjny broni naddźwiękowej, a także zaawansowane materiały, które mają wytrzymać wysokie temperatury w "rzeczywistych warunkach lotu naddźwiękowego".

Redakcja poleca

USA przetestowały broń hipersoniczną

Amerykańska armia podkreśla, że obecny test Pentagonu miał na celu przetestowanie przyszłych aspektów konwencjonalnego szybkiego uderzenia marynarki wojennej i armii bronią hipersoniczną dalekiego zasięgu.

Według Reutersa, aby przyspieszyć prace nad rozwojem broni hipersonicznej, Departamentu Obrony USA przeprowadza eksperymenty z użyciem rakiety nieprzekraczającej prędkości dźwięku – mniejszego i odpowiednio tańszego narzędzia testowego, które pozwala "wypełnić lukę" między testami naziemnymi a pełnowartościowymi testami w locie.

W lipcu Stany Zjednoczone poinformowały o pomyślnych testach dwóch pocisków naddźwiękowych u wybrzeży Kalifornii, wyprodukowanych przez Lockheed Martin, które zostały wystrzelone z bombowca strategicznego B-52H. 

RadioZET.pl/PAP