Obserwuj w Google News

Buzowa. Znaleziono kolejny masowy grób. "Zginęło wielu cywilów"

1 min. czytania
10.04.2022 08:19
Zareaguj Reakcja

W miejscowości Buzowa w obwodzie kijowskim w Ukrainie znaleziono masowy grób z cywilami – poinformował przedstawiciel lokalnych władz Taras Didycz, cytowany przez agencję Unian.

Masowy grób
fot. PAP/EPA

Wojna w Ukrainie pokazała bestialstwo rosyjskiej armii. Po tym, jak wojska Putina zaczęły wycofywać się z północnej części obwodu kijowskiego na Białoruś, a do zajętych przez nich wcześniej miejscowości weszły siły ukraińskie, pojawiają się kolejne zdjęcia i nagrania, na których widać zbrodnie ludobójstwa.

Buzowa. Znaleziono masowy grób z cywilami

Kolejny masowy grób z cywilami znaleziono w miejscowości Buzowa w obwodzie kijowskim. – Wracamy teraz do życia, ale mieliśmy podczas okupacji swoje "gorące" punkty, zginęło wielu cywilów – przekazał Taras Didycz, szef władz dmytriwskiej hromady (gminy).

Redakcja poleca

– To trasa Kijów-Żytomierz, w szczególności między wsią Myłe i Mrija, gdzie ostrzelano ok. dziesięciu samochodów z ludźmi. Również obok stacji paliw w Buzowej znaleźliśmy dziś w dole [...] cywilów – przekazał, cytowany w sobotę wieczorem przez Unian.

Jak dodał, były też "fakty ostrzału, kiedy poprzez bezpośrednie uderzenie w mieszkanie zginął człowiek". Zaznaczył, że pozostali żywi świadkowie tych wydarzeń.

NA ŻYWO: WOJNA W UKRAINIE

RadioZET.pl/PAP