Obserwuj w Google News

Polak podpalił las w Czarnogórze. Spędzi rok w więzieniu

Redakcja
1 min. czytania
13.04.2018 18:59
Zareaguj Reakcja

Dawid Szydło spędzi rok w więzieniu. Taką decyzję po 8 miesiącach procesu wydał sąd w Czarnogórze. Polak nie mógł wydostać się lasu. Na polecenie służb ratunkowych rozpalił ognisko.

Polak podpalił las w Czarnogórze. Spędzi rok w więzieniu
fot. Pixabay

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

O wyroku czarnogórskiego sądu informuje ''Gazeta Wyborcza''. Dawid Szydło w sierpniu 2017 roku wyjechał na wakacje do Czarnogóry. W trakcie wycieczki uległ wypadkowi i zadzwonił na numer alarmowy. Strażacy kazali rozpalić ognisko i czekać na pomoc. Ogień wymknął się spod kontroli i zajął sporą część lasu. Szkody szacowane są na około 3 mln euro.

Polak został oskarżony o umyślne spowodowanie pożaru i stworzenie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Po dwóch miesiącach aresztu, mężczyzna powrócił do kraju. O pomoc w rozwiązaniu sprawy prosił m.in. Andrzeja Dudę, Zbigniewa Ziobrę, Beatę Szydło oraz stowarzyszenia Amnesty International i Helsińską Fundację Praw Człowieka. 

Koszmarny pożar wieżowca. 13 osób zginęło, a 28 zostało rannych

Po 8-miesięcznej rozprawie sąd w Czarnogórze skazał Dawida Szydło na 12 miesięcy więzienia. 

Nie przypuszczałem, że kara będzie tak wysoka. Mój prawnik twierdził, że prawdopodobnie zasądzona zostanie tylko kara grzywny. Jestem w szoku - powiedział w rozmowie z "Wyborczą" mężczyzna.

Wypalanie traw zabija zwierzęta. Straż Pożarna publikuje zdjęcia: 

Oto skutki wypalania traw. Przerażające zdjęcia strażaków [GALERIA]

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/DG