Obserwuj w Google News

Słynny wizjoner zapowiada III wojnę światową. Zdradza, kto ją wywoła!

Redakcja
1 min. czytania
06.09.2017 12:18
Zareaguj Reakcja

To nie Kim Dzong Un i jego broń jądrowa stanowi największe zagrożenie dla ogólnoświatowego bezpieczeństwa. Okazuje się, że to technologiczny rozwój może przyczynić się do zagłady świata. 

Słynny wizjoner zapowiada III wojnę światową. Zdradza, kto ją wywoła!
fot. Pixabay

Czy Polska ma szanse na reparacje wojenne? Wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE

 

Elon Musk, czyli południowoafrykański przedsiębiorca i wizjoner biznesu ostrzega przed sztuczną inteligencją. Zdaniem biznesmena to ona może być powodem wybuchu III wojny światowej. 

''Chiny, Rosja, wkrótce wszystkie kraje będą mocne w naukach komputerowych. Rywalizacja o wyższość sztucznej inteligencji na poziomie krajowym będzie najprawdopodobniej przyczyną wybuchu III wojny światowej'' - napisał na Twitterze.

Eksperci: Wybuchła Trzecia Wojna Światowa! [WIDEO]

Musk twierdzi, że światu nie zagraża komunistyczny dyktator z Półwyspu Koreańskiego. ''Korea Północna powinna stać nisko na liście zagrożeń dla naszej cywilizacji. Nie mają żadnych sojuszy, które mogłyby pchnąć świat do wojny światowej'' - pisze na Twitterze.

Założyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX i Tesla odniósł się również do słów Władimira Putina o AI (sztucznej inteligencji). Przywódca Federacji Rosyjskiej stwierdził, że sztuczna inteligencja to przyszłość nie tylko Rosji, ale całej ludzkości.

- Kto zostanie liderem w tej sferze, ten stanie się władcą świata - powiedział Putin.

RadioZET.pl/DG