Obserwuj w Google News

Tragiczny finał rajskich wakacji. 16-latek zmarł ugodzony kolcem jadowym ryby

2 min. czytania
21.08.2020 10:15
Zareaguj Reakcja

Dramat podczas rodzinnych wakacji u wybrzeży Costa Brava w Hiszpanii. 16-latek podczas nurkowania został ugodzony kolcem jadowym przez rybę, którą wcześniej nagrał na wideo. Chłopiec doznał szoku anafilaktycznego i zmarł.

Costa Brava
fot. Shutterstock.com

Do tragedii doszło w sobotę na Costa Brava, w północno-wschodniej Hiszpanii. 16-latek poszedł nurkować, po czym zniknął z oczu rodziców.

Jak podaje "The Sun", ciało chłopca wydobyto z morza niedaleko popularnego kurortu Playa d'Aro, ok. 112 km na północ od Barcelony, tuż po godzinie 16:00.

Ogromna, jadowita skolopendra wypełzła z prania. Szok w warszawskim mieszkaniu

Poszedł nurkować, nie wrócił. Chłopiec zmarł po kontakcie z jadowitą rybą

Rodzice 16-latka podnieśli alarm, gdy ten zniknął podczas nurkowania. Kiedy znaleziono ciało, okazało się, że chłopiec miał niewielką ranę na szyi, w pobliżu jabłka Adama.

Wstępna sekcja zwłok wykazała, że powodem śmierci dziecka było doznanie wstrząsu anafilaktycznego po ugodzeniu kolcem przez jadowitą rybę. Eksperci medycyny sądowej wciąż czekają na pełne wyniki badań toksykologicznych.

Nastolatek lubił nagrywać życie pod wodą. Śledczy otrzymali od rodziców 16-latka wideo zarejestrowane podczas nurkowania. Z oświadczenia przekazanego policji wynika, że nastolatek ok. 100 metrów od brzegu natrafił na meduzę. Kiedy podążył za nią, zetknął się z "kolorową i niepozorną rybą".

Był w stanie sfilmować ją jedynie przez 30 sekund z daleka. W ostatniej sekundzie zniknęła i ugodziła go w okolice szczęki

- cytuje rodziców chłopca "The Sun".

Ryba, której jad zabił chłopca, to ostrosz drakon, zamieszkujący Ocean Atlantycki oraz basen Morza Śródziemnego. Okazy te dorastają do 40 cm długości.

Ugodzenia kolcem jadowym mogą być bardzo bolesne, prowadząc do obrzęku i zaczerwienienia ciała. Mogą wywoływać również zawały serca i powodować ciężkie reakcje alergiczne.

Oglądaj

Zwłoki Polaka w hotelowej łazience na wyspie. Tragiczny finał wakacji

RadioZET.pl/thesun.co.uk