Obserwuj w Google News

70-latka urodziła swoje pierwsze dziecko. "To jeden z najrzadszych przypadków"

1 min. czytania
18.10.2021 22:30
Zareaguj Reakcja

Jivunben Rabari urodziła swoje pierwsze dziecko w wieku 70 lat. Mieszkanka Indii jest jedną z najstarszych kobiet na świecie, której się to udało.

70-letnia matka
fot. Twitter.com/medyanin51tonu

Jivunben Rabari powitała na świecie synka. Mieszkanka Indii nie ma dokumentów, ale twierdzi, że skończyła 70 lat. Tym samym jest ona jedną z najstarszych matek na świecie.

Hinduska oraz jej 75-letni mąż Maldhari pochodzą z wioski Mora w stanie Gujurat w Indiach. Para jest razem od 45 lat i od dziesięcioleci bezskutecznie starała się o dziecko. Małżonkowie postanowili jednak skorzystać z zapłodnienia in vitro.

Indie. 70-latka urodziła syna. "To jeden z najrzadszych przypadków" 

"Kiedy po raz pierwszy przyszli do nas, powiedzieliśmy im, że nie mogą mieć dziecka w tak podeszłym wieku, ale nalegali" - mówił doktor Naresh Bhanushali, cytowany przez portal Daily Mail. Szanse, że 70-latka zajdzie w  ciążę w sposób naturalny, są praktycznie zerowe. Większość kobiet między 40. a 50. rokiem życia przechodzi menopauzę. 

Lekarze początkowo byli sceptyczni, ale małżeństwu bardzo zależało na potomku. W końcu znalazła się klinika, która zgodziła się im pomóc. Kilka dni temu na świat przyszedł zdrowy chłopczyk. "To jeden z najrzadszych przypadków, jakie kiedykolwiek widziałem" - zaznaczył lekarz.

Rabari nie jest jednak najstarszą matką na świecie. Tym tytułem może się pochwalić również pochodząca z Indii Erramatti Mangayamma, która w 2019 roku w wieku 74 lat urodziła bliźniaczki.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Daily Mail