Obserwuj w Google News

Słoniątka maltretowane w ośrodku treningowym. Są skuwane i bite prętami

1 min. czytania
05.11.2019 18:32
Zareaguj Reakcja

Aktywiści Moving Animals opublikowali w sieci wstrząsające zdjęcia i nagrania, przedstawiające, jak traktowane są młode słonie w ośrodku treningowym Maesa Elephand w Tajlandii. Zwierzęta są bite metalowymi hakami, skuwane łańcuchami i zmuszane do niebezpiecznych sztuczek. Miejsce nazywane jest "piekielnym żłobkiem dla słoni".

Słonie
fot. Amy Jones

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W obozie Maesa Elephant żyje obecnie ponad 80 słoni. Na nagraniu opublikowanym przez grupę Moving Animals, widzimy jak zwierzęta skuwane są łańcuchami, ciągnięte za uszy, bite metalowymi hakami i prętami i zmuszane do podnoszenia ciężkich, grubych kłód. Wszystko po to, aby nauczyć je trudnych sztuczek.

Żywe świnie wykorzystywane w crash testach. Ginęły w strasznych męczarniach
Amy Jones
fot. Amy Jones
Amy Jones
fot. Amy Jones

Aktywności z Moving Animals zwracają uwagę, że małe słonie kołyszą się w przód i w tył, co jest ewidentną oznaką psychicznej traumy. Wiadomo, że w obozie Maesa Elephant, młode słonie poddawane są phajaanowi, czyli brutalnemu procesowi, który ma „złamać ich ducha”.

Wielki sukces zbiórki pieniędzy dla tygrysów. Zebrano ogromną kwotę

- Nasze dochodzenia w Azji wielokrotnie pokazały, że słonie doświadczają nieustannego cierpienia fizycznego i emocjonalnego, biorąc udział w przejażdżkach i występach – przekonuje Amy Jones z Moving Animals, która opublikowała zdjęcia i nagrania w sieci.

RadioZET.pl/ DailyMail