Obserwuj w Google News

Ciało 12-latka znalezione nad rzeką. Został zabity ciosami kuchennym nożem

2 min. czytania
31.10.2022 10:32
Zareaguj Reakcja

Tragiczny finał poszukiwań 12-letniego autystycznego chłopca z Marsylii. Ciało dziecka z ranami kłutymi znaleziono w krzakach na brzegiem rzeki Huveaune. Do zabójstwa przyznała się 39-letnia matka chłopca. Kobieta powiedziała policji, że "nie radziła sobie z jego kryzysami".

znaleziono ciało dziecka
fot. NICOLAS BOVE /AFP /East News

12-latek był poszukiwany od 28 października. Jego zaginięcie zgłosiła matka. Kobieta tłumaczyła, że była z dzieckiem na spacerze, ale w pewnej chwili chłopiec "zniknął jej z oczu".

Zakrwawione ciało dziecka znaleziono dzień później w krzakach nad rzeką Huveaune w okolicach Marsylii. 12-latek miał cztery rany kłute w okolicach klatki piersiowej i gardła. Ciało zostało znalezione przez ojca i wujka chłopca.

Redakcja poleca

Francja. Matka zabiła 12-letniego syna. Ciało porzuciła w krzakach

Policja niemal od razu zatrzymała 39-letnią matkę dziecka. Lokalna prokuratura poinformowała, że podczas przesłuchania kobieta przyznała się do zabójstwa swojego autystycznego syna.

Kobieta opowiedziała śledczym, że najpierw "uderzyła syna w domu", a następne zabrała go nad rzekę. Tam, "nożem zabranym z kuchni" zadała 12-latkowi kilka ciosów. Jego ciało zostawiła w zaroślach, a sama wróciła do domu. Prokuratura przekazała, że chłopiec zmarł po południu, "jeszcze zanim policji zgłoszono jego zaginięcie".

39-latka przyznała, że zabiła swojego syna, bo "nie radziła sobie z jego kryzysami" wynikającymi z autyzmu. Tłumaczyła, że dokonała zbrodni, bo myślała, że "to się nigdy nie skończy".

Prokuratura poinformowała, że w poniedziałek przeciwko kobiecie wszczęte zostanie śledztwo w sprawie zabójstwa. 39-latka pozostanie w areszcie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Le Point/ AFP