Obserwuj w Google News

Nie żyje policjant porwany przez wezbrany nurt rzeki. Brał udział w akcji ratunkowej

1 min. czytania
19.09.2022 13:27
Zareaguj Reakcja

Nie żyje policjant z gminy Calp w Hiszpanii, którego porwała wezbrana rzeka w prowincji Alicante. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas akcji ratowania jednego z kierowców na drodze, na którą wdarła się woda podczas intensywnych opadów deszczu.

Policjant utonął, jak wciągnęła go rzeka. Niósł pomoc
fot. AA/ABACA/EAST NEWS, zdj. ilustracyjne

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 18 września we wsi Empedrola, gdzie w czasie intensywnych opadów deszczu samochód osobowy z kierowcą w środku został porwany przez wezbraną rzekę.

49-letni policjant, który brał udział w akcji ratowniczej, został przewrócony przez silny nurt wody i porwany na odległość dwóch kilometrów. Hiszpańskie media podają, że wykonał "zły krok", który kosztował go utratę życia.

Wezbrany nurt rzeki porwał policjanta. Ratował innego człowieka

Z informacji policji wynika, że ranna została jeszcze jedna osoba - mieszkaniec gminy Calp, w której doszło do tragicznego zdarzenia. On także podczas akcji ratowniczej został przewrócony przez nurt wezbranej rzeki. Zdołał się wydostać z pojazdu. Jak poinformowała w poniedziałek telewizja TVE, władze Calp ogłosiły pięciodniową żałobę.

Jak podaje Elmundo.es, intensywne burze z deszczem przechodzą przez region wokół Alicante – doprowadziły do zniszczeń innych pojazdów, zmuszając kierowców do ich pospiesznego opuszczenia.

RadioZET.pl/Elmundo.es/PAP