Obserwuj w Google News

Brutalne zabójstwo znanych lekarzy. Córka na ławie oskarżonych

2 min. czytania
17.10.2022 11:29
Zareaguj Reakcja

W środę 19 października rozpocznie się proces zabójców małżeństwa znanych i cenionych lekarzy z miejscowości Mistelbach w Bawarii. Na ławie oskarżonych usiądzie 16-letnia córka pary i jej chłopak Felix S. 18-latek miał zasztyletować małżeństwo w ich sypialni.

Stefan S., lekarz z Mistelbach
fot. Med4Kidz

Do tej przerażającej zbrodni doszło 9 stycznia tego roku w domu jednorodzinnym w niemieckim Mistelbach - podaje "Berliner Kurier". W domu przebywało wtedy małżeństwo lekarzy i ich czworo dzieci. Tuż po północy sąsiedzi usłyszeli krzyki i wezwania o pomoc. Kiedy policja przyjechała na miejsce, odkryła w piwnicy domu ciała 51-letniego Stefana S. i jego 47-letniej żony Antje S. Małżeństwo zginęło od ciosów nożem. - Mieli wiele ran kłutych. Prawdopodobnie zostali zaatakowani we śnie - podała wówczas policja.

Zabójstwo wstrząsnęło miasteczkiem, ponieważ para lekarzy była tam bardzo znana. Stefan S. był pediatrą i miał za kilka dni otworzyć dużą klinikę leczenia dzieci. W domu mieszkał też 18-letni Felix S., chłopak najstarszej córki lekarzy, który opuścił własny dom po kłótni z matką. To on od początku był podejrzewany o zabójstwo, ponieważ zniknął przed odkryciem ciał, ale po kilku godzinach sam zgłosił się na policję. Razem z 18-latkiem uciekła 16-letnia córka ofiar, ale policja najpierw nie podejrzewała jej o udział w morderstwie rodziców. Dziewczynę zatrzymano dopiero kilka tygodni po zbrodni.

Redakcja poleca

Zabójstwo znanych lekarzy. Córka na ławie oskarżonych

Według śledczych to Felix zamordował małżeństwo lekarzy, ale zbrodnię zaplanował wraz ze swoją dziewczyną. 16-latka pozwoliła mu na zabicie swoich rodziców, co w Niemczech jest uważane za udział w zabójstwie, dlatego ona też zasiądzie na ławie oskarżonych.

Prokuratura przyjmuje, że spór z rodzicami był motywem zabójstwa. Ponieważ oboje podejrzani są nieletni, grozi im do 10 lat więzienia. Jeżeli sąd uzna, że dokonali tego czynu ze szczególnym okrucieństwem, kara może zostać podwyższona do 15 lat.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Berliner Kurier