Obserwuj w Google News

Ostrzelana Wyspa Węży. Zdjęcia satelitarne ukazują skalę zniszczeń

Bartłomiej Chudy
1 min. czytania
14.03.2022 14:11
Zareaguj Reakcja

W sieci pojawiły się satelitarne zdjęcia z ukraińskiej Wyspy Węży, ostrzelanej z morza przez okręty Rosji. Widoczne są spore zniszczenia budynków, liczne kratery po ostrzałach oraz rosyjski okręt desantowy.

Wyspa Węży zdjęcia satelitarne
fot. screen Chris Cavas Twitter

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego, a w pierwszych godzinach wojny do historii przeszła obrona niewielkiej Wyspy Węży na Morzu Czarnym.

Marynarka Ukrainy podała, że żołnierze stacjonujący na wyspie dwukrotnie odparli atak wroga, a po wyczerpaniu amunicji nie mogli kontynuować obrony. Świat obiegła słynna odpowiedź Ukraińców, którzy zakomunikowali wzywającym do poddania się Rosjanom: "rosyjskie okręcie wojenny, pi....l się"

Redakcja poleca

Ostrzelana Wyspa Węży. Zdjęcia satelitarne ukazują skalę zniszczeń

Wbrew pierwotnym przekazom o śmierci obrońców okazało się, że trafili oni do rosyjskiej niewoli.

Zaciętość walk o niewielką wyspę uwidaczniają zdjęcia satelitarne Maxar, które pojawiły się w sieci 14 marca. Widzimy na nich, że nieliczne budynki na wysepce mają zniszczone dachy. Na innym zdjęciu rozpoznano rosyjski statek desantowy klasy "Ropucha". Chociaż część wyspy jest pokryta śniegiem, na niektórych jej częściach znajdują się kratery po uderzeniach pocisków.

ZOBACZ TAKŻE:  Wojn a na żywo - najnowsze informacje

RadioZET.pl/Chris Cavas Twitter