Obserwuj w Google News

Brytyjski resort obrony: Rosja zablokowała ukraińskie wybrzeże Morza Czarnego

1 min. czytania
13.03.2022 23:42
Zareaguj Reakcja

Rosyjskie siły morskie zablokowały ukraińskie wybrzeże Morza Czarnego, odcinając Ukrainę od handlu morskiego - poinformowało w niedzielę wieczorem w codziennej aktualizacji wywiadowczej brytyjskie ministerstwo obrony.

Rosja blokuje Ukrainie handel morski
fot. Rex Features/East News, Okręt Rosji na Morzu Czarnym, 14.02.2022

Rosja próbuje odciąć Ukrainie dostęp do mórz: Czarnego i Azowskiego. W związku ze spowolnieniem tempa inwazji na lądzie, Rosjanie przyspieszyli w działaniach na morzach.

"Rosyjskie siły morskie ustanowiły daleką blokadę ukraińskiego wybrzeża Morza Czarnego, skutecznie izolując Ukrainę od międzynarodowego handlu morskiego" – podał w niedzielę wieczorem brytyjski resort obrony.

Brytyjski MON: Rosja zablokowała Ukrainie handel morski

Czytamy, że stworzona w nocy blokada wybrzeża skutecznie odetnie Ukrainą od handlu morskiego. Rosyjskie siły morskie kontynuują również ataki rakietowe na cele na terenie Ukrainy. Brytyjski wywiad przypomniał, że Rosja przeprowadziła już w trakcie wojny jeden desant amfibijny na Morzu Azowskim i może próbować przeprowadzać kolejne takie operacje w najbliższych tygodniach. Celem Rosjan jest koordynacja działań z lądu, wody i powietrza, celem uskutecznienia blokady – by realnie odciąć Ukraińców od morza.

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

RadioZET.pl/PAP/Twitter