Obserwuj w Google News

Niezwykła owca miała na sobie ponad 35 kg wełny. Od wielu lat nie była strzyżona

1 min. czytania
24.02.2021 18:06
Zareaguj Reakcja

W lesie w Australii znaleziono schorowaną owcę, która od wielu lat nie była strzyżona. Jej runo ważyło ponad 35 kilogramów - poinformowała w środę agencja Reutera, powołując się na ratowników zwierzęcia.

Owca Baarack
fot. Instagram.com/Edgar's Mission

Owca, której nadano imię Baarack, trafiła pod opiekę organizacji charytatywnej Edgar's Mission Farm Sanctuary ze stanu Wiktoria. - Wygląda na to, że Baarack miał kiedyś właściciela - powiedział Kyle Behrend z organizacji.

- Kiedyś miał kolczyk, ale wygląda na to, że został on wyrwany przez grubą, zbitą sierść wokół jego twarzy - dodał. Jak wyjaśnił, owce powinny być strzyżone przynajmniej raz w roku, w przeciwnym razie "ich sierść będzie nadal rosła i rosła".

Kyle Behrend poinformował, że po strzyżeniu runo Baaracka ważyło 35,4 kilograma. - Jego racice były w świetnym stanie dzięki bieganiu po skałach w lesie, ale jego kondycja była kiepska. Miał niedowagę, a ze względu na wełnę wokół twarzy ledwo widział - dodał Behrend.

Baarack przyzwyczaja się teraz do życia z innymi owcami przebywającymi w Edgar's Mission Farm Sanctuary. Nagranie ze strzyżenia owcy stało się hitem internetu. Na Tik Toku obejrzało je ponad 18 milionów użytkowników. 

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP/Reuters