Obserwuj w Google News

15-letni Polak okrzyknięty bohaterem. Uratował strażaka podczas powodzi

1 min. czytania
24.07.2021 16:05
Zareaguj Reakcja

Choć Bartek Zarębski ma dopiero 15 lat, już okrzyknięto go bohaterem. Mieszkający w Niemczech Polak wyciągnął z wody strażaka, ratując go przed utonięciem.

Bartek Zarębski
fot. SEBASTIEN BOZON/AFP/East News/Twitter.com/Bild

Powódź stulecia nawiedziła w ostatnim czasie zachodnią część Niemiec. W ubiegłym tygodniu burze z ulewnymi deszczami przeszły w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii.

Ulice zmieniły się w rwące rzeki. Woda porywała samochody oraz dobytek mieszkańców. Wielu ludzi straciło wszystko, co miało. Premier landu Nadrenia Północna-Westfalia Armin Laschet określił dramatyczne skutki nawałnic jako "klęskę powodziową o historycznych rozmiarach". 

Redakcja poleca

Powódź w zachodnich Niemczech. 15-letni Polak uratował strażaka

Na pomoc w Altenie w Nadrenii Północnej-Westfalii przybyli strażacy. Na jednym z filmów opublikowanych w mediach społecznościowych widać, jak próbowali pomóc kierowcom uwięzionym w autach. Niestety, jeden z funkcjonariuszy przegrał z żywiołem i utonął. Woda porwała także jego syna.

Na pomoc młodszemu strażakowi rzucił się 15-latek Bartek Zarębski. Jego historię przytoczył niemiecki dziennik "Bild".

Mimo że nastolatek był świadomy niebezpieczeństwa, nie wahał się ani chwili. - Bałem się, ale musiałem zareagować i uratować tego mężczyznę. Długo się nie namyślałem. Każdy by to zrobił na moim miejscu – mówił "Bildowi". "Niemcy mówią ci: <<dziękuję>>" - podsumowała rozmowę reporterka dziennika.

Co najmniej 175 osób straciło życie w powodziach w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii. Niektóre obszary są nadal pozbawione elektryczności i wody pitnej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl