Obserwuj w Google News

Tragedia w nocnym klubie w Tajlandii. Co najmniej 13 osób zginęło w płomieniach

1 min. czytania
05.08.2022 06:34
Zareaguj Reakcja

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 40 zostało rannych w pożarze, który wybuchł w klubie nocnym w pobliżu turystycznego miasta Pattaya, na wschodnim wybrzeżu Tajlandii – poinformowały miejscowe media, powołując się na służby ratunkowe.

pożar w klubie nocnym
fot. Twitter/@sandipseth

Pożar w klubie nocnym wybuchł w nocy z czwartku na piątek. Akcja gaśnicza trwała trzy godziny. Na nagraniu wideo, które pojawiło się mediach społecznościowych, widać ogarnięty płomieniami budynek, z którego, pośród gęstego dymu, uciekają przerażeni ludzie przez jedyne otwarte drzwi. Tylne wyjście z klubu było zamknięte.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wszystkie ofiary śmiertelne - dziewięciu mężczyzn i cztery kobiety – to Tajlandczycy. Agencja AFP przypomina, że w 2009 roku w pożarze klubu nocnego w Bangkoku zginęło 67 osób, a ponad 200 zostało rannych.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.
Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP