Obserwuj w Google News

Atak nożownika podczas festynu politycznego. Policja: Nie żyje kobieta

1 min. czytania
06.07.2022 21:33
Zareaguj Reakcja

Atak podczas festynu z politykami na placu w centrum Visby na Gotlandii. Nie żyje 60-letnia kobieta. Niejasny jest motyw ataku. Według mediów nożownik miał powiązania z ruchem nacjonalistów.

atak nożownika
fot. PAP

Nie żyje 60-kobieta ugodzona w środę w trakcie festynu z politykami na placu w centrum Visby na Gotlandi. Na miejscu przez świadków zatrzymany został 33-letni mężczyzna, który następnie trafił w ręce policji. Jest on podejrzany o morderstwo.

Jak podała gazeta "Expressen", mieszkający w południowej Szwecji domniemany napastnik uczestniczył w wielu demonstracjach nacjonalistycznego Nordyckiego Ruchu Oporu (NMR). Szef policji na Gotlandii Fredrik Persson na konferencji prasowej stwierdził, że "na razie nic nie wiadomo o politycznym motywie". - Trwa śledztwo - podkreślił.

Redakcja poleca

Szwecja. Atak nożownika podczas festynu politycznego

Liderka Partii Centrum Annie Loof odwołała konferencję prasową, która miała odbyć się nieopodal miejsca, gdzie doszło do tragedii. Wieczorem swoją mowę rozpoczęła od minuty ciszy.

W Visby na Gotlandii trwa tradycyjny polityczny Tydzień Almedalen (od nazwy parku) zwany świętem demokracji podczas, którego politycy uczestniczą w debatach, a także spotkają się z wyborcami. Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny.

RadioZET.pl/ Ze Sztokholmu Daniel Zyśk (PAP)