Obserwuj w Google News

Wskutek trzęsienia ziemi runął dach hali szkolnej. Przerażające nagranie

2 min. czytania
18.09.2022 20:49
Zareaguj Reakcja

Dwa silne trzęsienia ziemi nawiedziły w weekend Tajwan. Sobotnie miało magnitudę 6,4, a niedzielne 7,2 (według amerykańskich służb geologicznych). W sieci pojawiło się przerażające nagranie z jednej z tajwańskich szkół, w której runął sufit hali. Mimo że przebywali w niej uczniowie, nikomu nic się nie stało.

Zawalił się sufit hali szkolnej na Tajwanie
fot. screen Nexta/Twitter.com

Trzęsienia ziemi nawiedziły Tajwan w trzeci weekend września. Sobotni wstrząs osiągnął magnitudę 6,4. Nie było informacji o ofiarach, ale pojawiły się doniesienia o zawaleniu się jednego małego budynku w mieście Hualian, graniczącym z Taitung.

Epicentrum trzęsienia, które zostało zakwalifikowane przez służby jako "silne trzęsienie" (szósty poziom trzęsienia na 7-stopniowej tajwańskiej skali), znajdowało się na głębokości zaledwie 7 km.

Przez trzęsienie ziemi runął dach hali szkolnej. Przerażające wideo

Do skrajnie niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę, gdy grupa młodzieży grała w badmintona w jednej ze szkół. Jak podało CNN, nagle w wyniku trzęsienia ziemi zawalił się dach hali gimnastycznej. Na nagraniu, które pojawiło się w sieci, widać, jak uczniowie uciekają w popłochu przed spadającymi fragmentami dachu. Dzieci mogą mówić o wielkim szczęściu, gdyż mimo zniszczenia dachu nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

Niedzielne wstrząsy były odczuwalne już niemal na całym Tajwanie, a najsilniej na wschodzie i południu kraju, w tym w położonym na południu mieście Kaohsiung oraz w zachodnim Taichungu. O wyjątkowej sile wstrząsów może świadczyć fakt, że pomimo dużej odległości od epicentrum (ok. 200 km), mocno kołysały się również budynki w stolicy kraju, Tajpej.

Redakcja poleca

Wyspa położona jest w pobliżu styku dwóch płyt tektonicznych i dlatego trzęsienia ziemi w tym kraju nie należą do rzadkości. We wrześniu 1999 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 pochłonęło tam ponad 2400 ofiar śmiertelnych. W 2018 roku w wyniku trzęsienia o magnitudzie 6,4 w mieście Hualien zginęło 17 osób.

RadioZET.pl/Twitter/Edition CNN/PAP - Aleksandra Bielakowska