Obserwuj w Google News

Wideo z plaży hitem w sieci. Wszystko nagrała kamera

2 min. czytania
19.08.2022 14:56
Zareaguj Reakcja

W Barcelonie na plaży złodziej ukradł torbę pozostawioną bez opieki przez jednego z turystów. Nagrała to wszystko ekipa telewizyjna, która kilka metrów dalej przeprowadzała wywiad z jednym z plażowiczów. Dzięki nagraniu, które obiegło media społecznościowe, złodziej kilka chwil później wpadł w ręce policji.

Plaża w Barcelonie
fot. Twitter/NoComment

Hiszpańska telewizja TVE nagrywała wywiad z jednym z plażowiczów w Barcelonie. Na nagraniu zamieszczonym w sieci widać, jak w trakcie rozmowy do leżącej na piasku torby przykrytej koszulką podchodzi mężczyzna. Po chwili zabiera ją i odchodzi.

W dalszej części nagrania widać najprawdopodobniej właściciela torby, który gorączkowo rozgląda się dookoła, po chwili zdaje sobie sprawę, że ktoś go okradł.

Kradzież w Barcelonie na nagraniu

Miejscowej policji udało się namierzyć złodzieja dzięki nagraniu z telewizyjnej kamery. Media podkreślają, że w stolicy Katalonii roi się od złodziei oraz kieszonkowców.

Na cel obierać mają głównie turystów. Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w 2018 roku w Barcelonie dochodziło średnio do 12 kradzieży na godzinę.

Redakcja poleca

Nowy plan Barcelony na kieszonkowców

Najwięcej kradzieży dokonano w weekend 20-21 maja. Tylko w ciągu dwóch dni aresztowano 80 osób. Barcelona chce walczyć z plagą kradzieży, wysyłając na ulice miasta więcej policjantów.

Jak zauważa Euronews, "liczba turystów, a co za tym idzie przestępstw przeciwko nim, powraca do poziomu sprzed pandemii". W związku z tym w maju władze Barcelony zapowiedziały nowy plan walki z przestępczością w sezonie wakacyjnym. W ramach "Operacji Lato" na ulice wysłano o 12 proc. więcej policjantów niż rok temu. Surowsze mają być także kary dla przestępców.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Euronews