Obserwuj w Google News

Wojna w Ukrainie. Rosja zmienia taktykę. "Ze względu na brak postępu"

1 min. czytania
03.03.2022 09:15
Zareaguj Reakcja

Rosja próbuje prowadzić działania ofensywne na terytorium Ukrainy – podał w czwartek sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych. "Trwa ósmy dzień bohaterskiej konfrontacji narodu ukraińskiego z rosyjską inwazją wojskową" – napisano w porannym komunikacie. 

Wojna w Ukrainie
fot. AFP/East News/MAXAR

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Według najnowszych informacji ukraińskiego sztabu generalnego wojska rosyjskie próbują podejść do Kijowa z różnych kierunków i umacniać się w innych miejscach kraju.

"Ze względu na brak postępu w większości rejonów siły okupanta sięgnęły po taktykę nocnych ostrzałów artyleryjskich dzielnic mieszkalnych w dużych miastach" – podano w czwartkowym komunikacie. 

Redakcja poleca

Wojna w Ukrainie. Rosja zmienia taktykę

"Rosjanie próbują napierać m.in. w rejonie Kozarowycz, Wyszogrodu (na północ od stolicy), Fastowa i Obuchowa (na południe)" – napisano. Siły rosyjskie zwiększają także swoją obecność na północno-zachodnim i zachodnim podejściu do miasta.

Władze ukraińskiej stolicy przekazały, że  nocne wybuchy w Kijow ie to efekt działań obrony przeciwlotniczej przeciwko rakietom rosyjskim. Odłamki rakiety uszkodziły ciepłociąg w okolicach dworca, ale nie ma zagrożenia dla dostaw ogrzewania. "W Kijowie jest spokojnie. Infrastruktura działa w normalnym trybie: ogrzewanie, woda, prąd, łączność jest we wszystkich dzielnicach" – zapewniono.

Wojna w Ukrainie. Najnowsze informacje na żywo

RadioZET.pl/PAP