Obserwuj w Google News

Atak rakietowy w Ukrainie. Co najmniej osiem ofiar, w tym dziecko

2 min. czytania
28.04.2023 07:33
Zareaguj Reakcja

Co najmniej osiem osób cywilnych, w tym trzyletnie dziecko, zostało zabitych w wyniku ataku rakietowego, który Rosja przeprowadziła przeciw Ukrainie w piątek – poinformował minister spraw wewnętrznych Ihor Kłymenko. Wczesnym rankiem w całej Ukrainie ogłoszono alarm lotniczy.

atak rakietowy Rosji
fot. Facebook: Ihor Kłymenko

Atak rakietowy w Ukrainie. Ofiary śmiertelne odnotowano w miastach Dniepr, Humań i Ukrainka pod Kijowem. Pociski trafiły tam w budynki mieszkalne.  W piątek wczesnym rankiem w całej  Ukrainie ogłoszono alarm lotniczy. Agencja informacyjna Interfax Ukraina poinformowała o eksplozjach w miastach w oddalonych od siebie regionach, powołując się na lokalne źródła.

"Humań. Dwie rakiety uszkodziły trzy bloki. Według informacji z godz. 7 (godz. 8 czasu polskiego) troje ludzi zginęło, a ośmioro zostało rannych. Rannym udzielana jest pomoc medyczna. Trwają prace poszukiwawczo-ratunkowe" – napisał szef MSW Ihor Kłymenko na Facebooku.

Redakcja poleca

Atak rakietowy w Ukrainie. Co najmniej 8 ofiar, w tym dziecko

Minister przekazał, że w Dnieprze, w środkowo-wschodniej części kraju, zginęła kobieta z trzyletnim dzieckiem. Trzy osoby zostały ranne. W Ukraince pod Kijowem ranne zostały dwie osoby. "Rosja po raz kolejny potwierdziła swój status państwa-zabójcy. Zemścimy się" – zapewnił Kłymenko.

- Obrona przeciwlotnicza Ukrainy zniszczyła 21 spośród 23 rakiet manewrujących, odpalonych przez wojska rosyjskie z bombowców strategicznych we wczesnych godzinach porannych w piątek – poinformował naczelny dowódca ukraińskich sił zbrojnych generał Wałerij Załużny. Według Załużnego Rosja zaatakowała Ukrainę z użyciem samolotów Tu-95, które odpaliły rakiety z rejonu Morza Kaspijskiego.

Rano Interfax informował, że eksplozje odnotowano po północy w Dnieprze, Krzemieńczuku i Połtawie w centralnej Ukrainie oraz w Mikołajowie na południu, a inne źródło internetowe poinformowało o eksplozji w obwodzie kijowskim. Interfax zacytował regionalne relacje Telegrama, według których niezidentyfikowane obiekty latające leciały na zachód kraju.

RadioZET.pl/ PAP/ Interfax