Obserwuj w Google News

W spokojnej okolicy padł strzał. Daniel D. zabił żonę po 37 latach małżeństwa

1 min. czytania
23.01.2023 18:06
Zareaguj Reakcja

85-letni Daniel D. zastrzelił w niedzielę swoją 75-letnią żonę, która po 37 latach małżeństwa zażądała rozwodu - informują belgijskie media. Prokuratura w Kortrijk potwierdza zdarzenie i informuje, że po zabójstwie mężczyzna próbował odebrać sobie życie.

zabił żonę
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragedii doszło w dzielnicy De Gotelaar w belgijskim miasteczku Roeselare. W niedzielne przedpołudnie w jednym z mieszkań padł strzał. Jak informuje dziennik "Het Nieuwsblad", to właśnie wtedy Daniel D. zastrzelił swoją żonę.

Redakcja poleca

Belgia. Daniel D. zastrzelił swoją żonę

Następnie 85-latek próbował popełnić samobójstwo, jednak bez skutku i został aresztowany przez policję. Nie odniósł żadnych obrażeń.

Prokuratura nie chciała spekulować na temat motywu zabójstwa, ale jak informują media, według rodziny i przyjaciół powodem tragedii było to, że zamordowana kobieta wystąpiła o rozwód.

Daniel D. stanął w poniedziałek przed sędzią śledczym w Kortlijk, który zdecyduje, czy pozostanie on w areszcie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Andrzej Pawluszek (PAP)/ Vrt.be