Obserwuj w Google News

Eksplozja na środku ulicy. "To mogła być bomba domowej roboty"

1 min. czytania
16.05.2023 20:14
Zareaguj Reakcja

Co najmniej dwie osoby zginęły w eksplozji, do której doszło we wtorek w mieści Orio w Hiszpanii. Szczegóły tego tragicznego zdarzenia nie są obecnie znane. Policjanci podali jedynie, że mogło dojść do detonacji bomby domowej roboty.

Eksplozja w Hiszpanii
fot. RP / SplashNews.com/East News (zdj. ilustracyjne)

Hiszpańskie media donoszą o eksplozji, do której doszło w północnej części kraju. Według agencji EFE News do wybuchu doszło we wtorek w miejscowości Orio około godziny 17:30 czasu lokalnego. Według wstępnych informacji, do incydentu doszło na drodze publicznej. 

Eksplozja w Hiszpanii. Nie żyją dwie osoby

Dostępne w mediach informacje mówią o co najmniej dwóch ofiarach śmiertelnych. Nieoficjalnie wiadomo, że jest to mężczyzna i kobieta. Pojawiają się też wzmianki o trzecim poszkodowanym, który trafił do szpitala. Nie jest jasne, w jakim jest stanie. 

Z policyjnych doniesień wynika, że na chwilę obecną nie ma żadnych szczegółów dotyczących eksplozji. Służby przekazały jedynie, że mogło dojść do detonacji bomby domowej roboty. Ta znajdowała się w paczce, którą miały ze sobą ofiary. 

Na miejscu wciąż pracują funkcjonariusze oraz służby ratunkowe. Śledczy starają się wyjaśnić szczegółowe przyczyny tego tragicznego zdarzenia. W sieci można znaleźć makabryczne zdjęcia z miejsca eksplozji. Widać na nich ciało kobiety leżącej na ławce, z kolei ciało mężczyzny na bruku.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/EFE News/interia.pl