Obserwuj w Google News

Pożar wybuchł w kościele w trakcie mszy. Ktoś związał linami drzwi wyjściowe

2 min. czytania
26.12.2022 15:50
Zareaguj Reakcja

Pożar zabytkowego kościoła w Rautjärvi w Finlandii. Ogień pojawił się, gdy w środku znajdowali się wierni. Ewakuacja było początkowo utrudniona, bo ktoś związał drzwi wyjściowe linami. Ostatecznie wszystkim udało się opuścić świątynię i nikomu nic się nie stało. Kościół został jednak niemal doszczętnie zniszczony.

pożar w kościele
fot. Rautjarven palokunta

Ogień pojawił się w kościele w Rautjärvi w Finlandii rano w Boże Narodzenie podczas mszy. W środku przebywało co najmniej 30 osób. Gdy ksiądz zauważył pożar, natychmiast wezwał wiernych do opuszczenia świątyni.

Ewakuacja początkowo była utrudniona, bo drzwi do kościoła zostały związane linami. Ksiądz, który zauważył ogień, powiedział lokalnym mediom, że liny zawiązano "na tyle luźno", że ostatecznie drzwi udało się otworzyć.

Redakcja poleca

Pożar kościoła. W środku znajdowali się wierni

W trakcie pożaru nikomu nic się nie stało, ale drewniany, zabytkowy kościół w Rautjärvi został całkowicie zniszczony - potwierdziła to straż pożarna.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że w kościele doszło do podpalenia. Wiadomo, że w środku obiektu nie było ani świec, ani grzejników, które mogłyby przyczynić się do pojawienia się ognia. Policja przekonuje, że jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach, ale za hipotezą świadomego podpalenia może świadczyć blokada drzwi od zewnątrz.

Media lokalne przekazały, że tego samego dnia, 30 km od kościoła w Rautjärvi, doszło do innego pożaru, w którym zginęła jedna osoba.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Yle/ Facebook