Obserwuj w Google News

Młoda kobieta zaginęła 9 lat temu. Jej ciało znaleziono zamurowane w ścianie

Mikołaj Pietraszewski
2 min. czytania
09.06.2023 15:29
Zareaguj Reakcja

Ciało poszukiwanej od 9 lat Sibory Gagani znaleziono zamurowane w ścianie znajdującego się na południu Hiszpanii mieszkania, które 22-letnia wówczas Albanka z włoskim paszportem dzieliła ze swoim chłopakiem. Marco R. jest podejrzany o dokonanie zabójstwa, a w ręce policji wpadł po tym, jak dopuścił się zbrodni na swojej kolejnej partnerce.

Hiszpania
fot. Twitter/Policia Nacional, Twitter/Alerta Desaparecidos

Jak poinformował dziennik "El Pasi", wmurowane w ścianę ciało znaleziono w mieszkaniu w miejscowości Torremolinos na południu Hiszpanii. Śledczy zaczęli podejrzewać, że może to być kobieta, która zaginęła przed 9 laty.

Chodzi o pochodzącą z Albanii (choć legitymującą się również włoskim obywatelstwem) Siborę Gagani, zaginioną w 2014 roku. Jej poszukiwania wznowiono pod koniec maja po tym, jak policja aresztowała jej byłego chłopaka.

Młoda kobieta zaginęła 9 lat temu. Jej ciało znaleziono zamurowane w ścianie

Marco R. został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa swojej obecnej partnerki 28-letniej Pauli. Jak podał "El Pais", mężczyzna - gdy przebywał na komisariacie - dostrzegł na ścianie zdjęcie zaginionej Sibory i wówczas przyznał się również do tej zbrodni.

Redakcja poleca

Co ciekawe, zaginięcie 22-letniej wówczas Sibory - którą ostatni raz widziano 7 lipca 2014 roku - nastąpiło niedługo po jej rozstaniu z Marco. Mężczyzna rozpowszechniał potem informacje, jakoby jego była partnerka miała wyjechać z Hiszpanii bez słowa. Mimo tego przez dłuższy czas prowadzono szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą.

W trakcie zeznań 45-latek przyznał, że wtedy - w 2014 roku - zadźgał swoją byłą dziewczynę nożem, a następnie rozpuścił jej zwłoki w kwasie, by łatwiej zamurować szczątki w ścianie.

Hiszpańska policja opublikowała w mediach społecznościowych nagranie z wejścia do mieszkania, w którym para mieszkała w latach 2011-14 . Funkcjonariusze użyli najpierw aparatu rentgenowskiego, a następnie rozbili ściany. Znaleźli tam wmurowaną skrzynię, w której znajdowały się ludzkie szczątki.

Oczywiście, wciąż nie są znane wyniki badań DNA, natomiast służby podkreślają, że z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż jest to ciało zaginione 9 lat temu Sibory.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/El Pais/Twitter/Policia Nacional