Obserwuj w Google News

Szokujące znalezisko w uczelnianej stołówce. "To ma zęby"

2 min. czytania
09.06.2023 13:18
Zareaguj Reakcja

Chińscy internauci nie kryją oburzenia po wideo, które miało zostać nagrane przez studenta jednego z college'ów. W daniu z ryżem znalazł on coś, co przypomina głowę szczura. Personel placówki wykłócał się z uczniem, że to... głowa kaczki.

Głowa szczura w ryżu
fot. @manyapan/Twitter (screen)

Ponad 310 milionów razy w serwisie Weibo, czyli chińskim odpowiedniku Twittera, obejrzano krótki filmik, który miał powstać na jednym z college'ów w mieście Nanchang w południowo-wschodnich Chinach. Jak poinformował serwis Whats on Weibo, na wideo widać coś przypominającego głowę szczura w daniu z ryżem, które podano w uczelnianej stołówce.

"Kiedy osoba, która znalazła głowę gryzonia w swoim posiłku, poskarżyła się personelowi cateringu, ci upierali się, że to nie głowa szczura, ale raczej głowa lub szyja kaczki. Na filmie słychać, jak osoba kłóci się i mówi: «To jest szczur! Wyraźnie ma szczurze zęby, nie widzisz tego?»" - napisał serwis.

Redakcja poleca

Chiny. Odrażający posiłek w uczelnianej stołówce

Dania z głową i szyją kaczki są popularne w tej części Chin - podkreśliło Whats on Weibo. Władze uczelni incydent w stołówce potraktowały poważnie, ale nie tak, jak spodziewałaby się tego większość internautów. 3 czerwca oświadczyły, że w feralnym daniu na pewno była głowa kaczki. Podobnie stwierdził później miejscowy sanepid. 

Firma cateringowa, która dostarcza posiłki na uczelnie, oświadczyła, że w serwowanym przez nich jedzeniu nie ma szczurów, a feralne danie zostało nabyte na innym straganie. Co więcej - zagrozili konsekwencjami osobom, które będą powielać informacje o głowie szczura w ich jedzeniu.

Niektórzy internauci porównali zdjęcia szkieletu szczura z kadrami z filmiku, wskazując na uderzające podobieństwo. Według Whats on Weibo uczelniana stołówka przestała cieszyć się popularnością po incydencie z gryzoniem. Inni komentujący sprawę dziwią się przesadnej reakcji władz uczelni i firmy cateringowej, którzy zamiast przyznać się do błędu, idą w zaparte w teorię o "głowie kaczki".

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Whats on Weibo