Obserwuj w Google News

Izrael zaatakował cele w Syrii. Pociski spadły na lotniska w Damaszku i Aleppo

1 min. czytania
12.10.2023 16:28
Zareaguj Reakcja

Izrael przeprowadził w czwartek ataki na lotniska w Damaszku i Aleppo w Syrii - informuje stacja syryjska Sham. Reuters podkreśla, że władze izraelskie zazwyczaj nie komentują takich doniesień.

Izrael zaatakował cele w Syrii
fot. Tsafrir Abayov /Associated Press /East News/ Twitter

Izrael zaatakował lotniska w Syrii - podaje stacja Sham, na którą powołuje się "The Jerusalem Post". Chodzi dokładnie o obiekty w Damaszku i Aleppo. Władze izraelskie nie skomentowały tych informacji.

Stacja syryjska Sham podała, że pomimo obrony przeciwlotniczej, atak był celny i spowodował uszkodzenia na lotnisku w Aleppo. Nie podano żadnych informacji na temat skutków ataku na stołeczny port lotniczy.

Redakcja poleca

Media: Izrael zaatakował lotniska w Syrii

Wiadomo, że Izrael od lat przeprowadza ataki na cele w Syrii, które uważa za powiązane z Iranem - pisze agencja Reutera. Obecne ataki odbyły się na dzień przed przybyciem do Syrii ministra spraw zagranicznych Iranu, Hosejna Amira Abdollahijana.

O ataku na syryjskie lotnika pisze także portal Al Watan. "Izraelska agresja wycelowała w lotniska w Damaszku i Aleppo" - czytamy we wpisie na Twitterze (X).

"Izrael atakuje główne lotniska w stolicy Syrii, Damaszku, w północnym mieście Aleppo" - relacjonuje z kolei turecka agencja Anadolu, powołując się na izraelski Haaretz.

Nie przegap