Obserwuj w Google News

Koniec poszukiwań Madeleine McCann? Policja wyłowiła czarne worki

2 min. czytania
26.05.2023 11:57
Zareaguj Reakcja

Niemiecki prokurator Christian Wolters nie wierzy już w odnalezienie zaginionej Madeleine McCann - dowiedział się Reuters. Wszystko wskazuje na to, że policja zakończyła poszukiwania w rejonie zbiornika wodnego w Portugalii. Znaleziono tam jedynie kilka czarnych worków, które zabezpieczono. Nie wiadomo, co było w środku.

koniec poszukiwań madeleine mccann
fot. FILIPE AMORIM /AFP /East News

Niemiecka policja prawdopodobnie zakończyła już poszukiwania zaginionej Madeleine McCann. Z ustaleń Reutersa wynika, że w okolicach zbiornika wodnego w Portugalii, gdzie w ostatnich dniach prowadzono akcję, zwijany jest sprzęt. Policja znalazła tam kilka czarnych worków, które zabezpieczono.

"Portugalska policja jest już trochę zdemotywowana. Odmówiono nam komentarza" - informuje agencja. Poszukiwania prowadzono 50 kilometrów od miejsca, w którym ostatni raz Madeleine była widziana, ale najpewniej nie uzyskano żadnych postępów. 

Redakcja poleca

Koniec poszukiwań Madeleine McCann?

- Oczywiście, istnieją pewne oczekiwania, ale mogą nie zostać zaspokojone - powiedział niemiecki prokurator Christian Wolters. - Nadal szukamy ciała. Oczywiście nie tylko tego szukamy. Są też inne sprawy - dodał. Zaznaczył, że pomóc w śledztwie może każdy trop i znalezisko, nawet kawałek ubrania.

Śledczy nie podali żadnych konkretnych informacji, czy w czasie poszukiwań w Portugalii znaleziono jakikolwiek ślad. Wiadomo jednak, że policjanci zabezpieczali czarne worki, które wyłowiono ze zbiornika wodnego. Nie wiemy, co było w środku.

ZOBACZ TAKŻE: Madeleine McCann kończy 20 lat. Słowa rodziców chwytają za serce

Niewykluczone, że za uprowadzeniem Madeleine McCann stoi 45-letni Christian Brueckner. Wiadomo, że często był on widziany w okolicach przeszukiwanego zbiornika. Niemiec obecnie odsiaduje wyrok za gwałt na turystce. Zarzucono mu także wykorzystywanie seksualne dzieci w Portugalii.

Madeleine McCann w chwili zaginięcia przebywała wraz z rodzicami na wakacjach w Portugalii. Kate i Gerry McCann zostawili śpiącą dziewczynkę oraz dwójkę jej młodszego rodzeństwa w mieszkaniu Praia da Luz i poszli na kolację z grupą przyjaciół do oddalonej o 55 metrów restauracji, ale co jakiś chodzili sprawdzić, czy wszystko w porządku z dziećmi. W pewnym momencie Kate McCann odkryła, że Madeleine zniknęła.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Reuters