Obserwuj w Google News

Dym w samolocie po awarii silnika. Wśród krzyków rodzice zakładali dzieciom maski

1 min. czytania
06.03.2023 08:21
Zareaguj Reakcja

Awaryjne lądowanie samolotu Southwest Airlines tuż po starcie z lotniska w Hawanie. Jeden z silników maszyny stanął w ogniu po zderzeniu z ptakami. Kabina pasażerska wypełniła się dymem, co pasażerowie nagrali na wideo.

Dym w samolocie
fot. @BNODesk/Twitter (screenshot)

Dramatyczne sceny rozegrały się w samolocie Southwest Airlines (numer lotu 3923), który w niedzielę rano odleciał z lotniska José Martí w stolicy Kubie do Fort Lauderdale na Florydzie. Tuż po starcie maszyna miała zderzyć się z ptakami, po czym jeden z silników zajął się ogniem. 

Opublikowane w sieci nagrania z kabiny pasażerskiej pokazują, jak dym wypełniał samolot. Spanikowani rodzice tłumaczyli swoim dzieciom, jak dopasować maski tlenowe, które wyskoczyły z paneli nad siedzeniami.

Redakcja poleca

Kuba. Dym na pokładzie samolotu

Oświetlenie awaryjne wewnątrz kabiny pokazywało pasażerom, jak znaleźć wyjścia awaryjne. Na nagraniach widać, jak ludzie ewakuowali się z samolotu przez awaryjne zjeżdżalnie na pasie startowym największego lotniska na Kubie, na oczach strażaków i innych służb.

Władze Kuby poinformowały, że pomimo poważnej awarii uszkodzony samolot wylądował bezpiecznie na lotnisku w Hawanie. Nie było poważnych obrażeń wśród pasażerów. Rzecznik Southwest Airlines potwierdził incydent.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/CNBC