Obserwuj w Google News

"Nauczycielka roku" z zarzutem uprawiania seksu z uczniem. "Ofiar może być więcej"

1 min. czytania
25.05.2023 09:41
Zareaguj Reakcja

Uhonorowana w 2017 roku tytułem "nauczycielka roku” przez jedną z kalifornijskich szkół średnich Tracy Vanderhulst została aresztowana przez policję pod zarzutem uprawiania seksu z 16-letnim chłopcem. Biuro szeryfa hrabstwa San Bernardino w Kalifornii poinformowało, że mogą być także inne ofiary. 

Tracy Vanderhulst prowadzi lekcję matematyki
fot. YouTube/YHS Tbirds (screen)

38-letnia nauczycielka matematyki w szkole średniej Yucaipa została aresztowana wieczorem w czwartek 18 maja. Tracy Vanderhulst trafiła do aresztu, który będzie mogła opuścić po wpłaceniu kaucji w wysokości 30 tys. dolarów. 

Policja zarzuca nauczyciele, że odbyła “niezgodny z prawem stosunek seksualny” z uczniem szkoły średniej Yuicaipa, w której od 2013 roku pracuje Vanderhulst. Biuro szeryfa nie podało, kiedy miało dojść do przestępstwa ani innych szczegółów.

Redakcja poleca

Tracy Vanderhulst aresztowana pod zarzutem seksu z uczniem

Śledczy uważają, że mogą być także inne ofiary przemocy seksualnej ze strony kobiety i zaapelowali do wszystkich osób, które mogą pomóc w dochodzeniu, o przekazanie informacji. Opublikowali też zdjęcie podejrzanej. 

Amerykańskie media podają, że Tracy Vanderhulst była cenioną pedagożką. W 2017 roku uhonorowano ją tytułem “nauczyciela roku” szkoły Yucaipa High School. Określano ją jako wzór pedagoga - osobę “miłą i innowacyjną” oraz angażującą wszystkich swoich uczniów. 

Śledczy współpracują wraz z okręgiem szkolnym, do którego należy placówka, aby doprowadzić szczegółowe dochodzenie w tej sprawie do końca - poinformowało biuro szeryfa.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/cbsnews.com/San Bernardino County Sheriff's Department