Obserwuj w Google News

Nie żyje 12-latka. Przed śmiercią dostała link do wyzwania na TikToku

2 min. czytania
17.01.2023 20:37
Zareaguj Reakcja

12-latka zmarła po próbie wykonania niebezpiecznego wyzwania, które zostało spopularyzowane na TikToku. Chodzi o "Blackout Challenge", który polega na podduszaniu się aż do utraty przytomności. Rodzina nastolatki uważa, że dziewczynka została do tego zmuszona przez rówieśników. W sprawie wszczęto śledztwo.

TikTok
fot. KYDPL KYODO/Associated Press/East News, Twitter/NY Post

12-letnia Milagros Soto z Capitán Bermudez w Argentynie zmarła 13 stycznia. Rodzina znalazła ciało dziewczynki w jej pokoju. Nastolatka miała na szyi zaciśniętą pętlę.  

Bliscy dziewczynki uważają, że wzięła udział w wyzwaniu “Blackout Challenge”, które stało się popularne na TikToku. Dziewczynka podjęła najpierw dwie próby, by wykonać zadanie. Za trzecim razem nie udało jej się w porę zdjąć pętli z szyi - mówiła ciotka nastolatki. 

Redakcja poleca

12-latka zmarła po wykonaniu zadania z TikToka

Motywacja Milagros Soto do wykonania śmiertelnego wyczynu nie jest jeszcze jasna. Ciotka nastolatki stwierdziła, że jej siostrzenica otrzymał wiadomość w komunikatorze WhatsApp z linkiem do wyzwania. Wcześniej była zastraszana w szkole.

- Wydaje mi się, że ktoś ją do tego popchnął - mówiła krewna dziewczynki. - Bardzo cierpiała z powodu nękania - dodała. Kobieta stwierdziła, że 12-latka skarżyła się, że była nielubiana w szkole, bo “była ładna i miała blond włosy”. 

Ciotka dziewczynki powiedziała, że ma wiele wątpliwości w związku z tą sprawą i podkreśliła, że 12-latka “była bardzo mądra”. Śledczy wszczęli dochodzenie, by wyjaśnić dokładne okoliczności śmierci dziewczynki.

Jak pisze New York Post, Milagros Soto nie jest pierwszą ofiarą tego niebezpiecznego zjawiska. Śmierć 14-letniego Leona Browna ze Szkocji, który został znaleziony martwy w swojej sypialni we wrześniu 2022 roku również powiązano z “Blackout Challenge”. Miesiąc wcześniej zmarł 12-letni Aarchie Battersbee, którego matka przypuszcza, że wziął udział w wyzwaniu polegającym na jak najdłuższym odcięciu dopływu tlenu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/New York Post