Obserwuj w Google News

Horror podczas szkolnej wycieczki. W jeziorze utonęło co najmniej 10 uczniów

1 min. czytania
30.01.2023 17:58
Zareaguj Reakcja

Przerażająca tragedia rozegrała się podczas szkolnej wycieczki w północno-zachodnim Pakistanie. W trakcie rejsu wywróciła się łódka, którą płynęło ok. 30 uczniów. Zginęło co najmniej 10 dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

tragedia podczas szkolnej wycieczki
fot. PAP/ EPA

Jedną z atrakcji szkolnej wycieczki, w której brało udział 50 uczniów z lokalnej szkoły, było przepłynięcie łódką przez jezioro Tanda. Wiadomo już, że przewoźnik nie zagwarantował uczestnikom minimum bezpieczeństwa.

Łódź wywróciła się na zaporze Tanda Dam Kohat w północno-zachodnim Pakistanie - informuje Associated Press. Na jej pokładzie w chwili tragedii znajdowało się od 25 do 30 uczniów. W akcji ratunkowej uczestniczyli m.in. wojskowi nurkowie.

Redakcja poleca

Tragedia podczas szkolnej wycieczki. Zginęło 10 uczniów

Reuters podaje, że w wypadku zginęło co najmniej 10 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Większość uczniów udało się uratować.

Władze prowincji wprowadziły jakiś czas temu zakaz pływania po jeziorze Tanda ze względów bezpieczeństwa. Przewoźnik transportował dzieci nielegalnie.

Oglądaj

Media podkreślają, że tego dnia w Pakistanie doszło do innej tragedii. W prowincji Beludżystan autobus transportujący 44 osoby wpadł do wąwozu, po czym zaczął płonąć. Wypadek przeżyły tylko 4 osoby.

Wśród ofiar znalazły się głównie kobiety i dzieci. - Wypadek miał miejsce z powodu przekroczenia prędkości, a autobus uderzył w filar mostu - powiedział Hamza Anjum Nadeem, zastępca komisarza w Bela.

RadioZET.pl/ Associated Press/ Reuters