Obserwuj w Google News

Papież Franciszek jest chory. Watykan pilnie odwołuje wszystkie audiencje

2 min. czytania
26.05.2023 15:40
Zareaguj Reakcja

Papież Franciszek ma "stan gorączkowy" - informuje watykańskie biuro prasowe. Zaplanowane na piątek audiencje zostały odwołane. Papież nie przyjął dziś także pojedynczych osób.

papież jest chory
fot. FILIPPO MONTEFORTE /AFP /East News

Papież Franciszek jest chory - przekazało watykańskie biuro prasowe. Głowa Kościoła ma "stan gorączkowy". Wszystkie zaplanowane audiencje i spotkania zostały odwołane.

Nie podano żadnych innych informacji na temat zdrowia 86-letniego Franciszka. W niedzielę ma on odprawić mszę w związku z uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nie wiadomo jednak, czy wszystko odbędzie się zgodnie z planem.

Redakcja poleca

Papież Franciszek jest chory. Watykan przekazał informacje

Na przełomie marca i kwietnia papież spędził kilka dni w szpitalu z powodu zapalenia płuc. W opublikowanym w tym roku przez hiszpański dziennik "ABC" wywiadzie papież Franciszek ujawnił, że podpisał list rezygnacyjny w przypadku, gdyby doszło do "ciężkiego i trwałego problemu zdrowotnego", który uniemożliwiłby mu sprawowanie posługi piotrowej.

Franciszek w przeszłości miał problemy ze zdrowiem. W lipcu 2021 r. miał usuniętą część jelita grubego. Zabieg był efektem objawowego zwężenia uchyłkowego jelita grubego. Papieża operował wówczas 10-osobowy zespół lekarzy.

W czwartek 25 maja Franciszek powiedział, że ma zamiar pojechać w przyszłym roku do swej ojczystej Argentyny. Opuścił ten kraj w marcu 2013 roku po ustąpieniu papieża Benedyka XVI i przybył do Watykanu na konklawe. O chęci odbycia takiej podróży, o której wcześniej pisała prasa, papież mówił podczas spotkania z okazji zakończenia pierwszego światowego kongresu edukacyjnych Eko-Miast

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ PAP/ AFP