Obserwuj w Google News

Papież Franciszek zaskoczył w Watykanie. O. Rydzyk może być zachwycony

1 min. czytania
23.03.2023 07:01
Zareaguj Reakcja

Papież Franciszek mówił na audiencji w środę o Dniu Świętości Życia, który będzie obchodzony w Polsce w sobotę 25 marca. W tym kontekście ojciec święty nawiązał do inicjatywy Tadeusza Rydzyka, założyciela Radia Maryja. Redemptorysta może być zachwycony.

Franciszek o Rydzyku
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER, screen: ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Papież Franciszek spotkał się 22 marca z wiernymi na placu Świętego Piotra. Podczas audiencji mówił m.in. o tragedii wojny w Ukrainie. Papież wezwał wiernych, by nie zapominali o "dręczonej Ukrainie, która bardzo cierpi".

Podczas audiencji generalnej w Watykanie w środę przypomniał też wydarzenie z 25 marca zeszłego roku, gdy poświęcił ludzkość, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Potem mówił o Dniu Świętości Życia i w tej sprawie zwrócił się do Polaków, zwłaszcza ludzi pracujących dla ojca Tadeusza Rydzyka.

Franciszek zwrócił się do Polaków. Nawiązał do działań Tadeusza Rydzyka

- Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków, a szczególnie pracowników, wolontariuszy i przyjaciół Radia Maryja z Torunia. W najbliższą sobotę będziemy obchodzili uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W waszej ojczyźnie jest to również Dzień Świętości Życia – mówił Franciszek.

Redakcja poleca

- Jako znak konieczności ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, Fundacja "Życiu tak" przekazuje do Zambii poświęcony przeze mnie dziś rano dzwon "Głos Nienarodzonych". Niech jego dźwięk niesie przesłanie o tym, że każde życie jest święte i nienaruszalne - dodał papież.

Słowa głowy Kościoła katolickiego z pewnością ucieszą ojca Tadeusza Rydzyka i wzmocnią jego pozycję w rodzimym kościele, mimo licznych kontrowersji związanych z jego osobą.

RadioZET.pl/PAP