Obserwuj w Google News

Ojciec Rydzyk reaguje na reportaż o papieżu. "Oszczerstwa niepolskich Polaków"

2 min. czytania
13.03.2023 07:51
Zareaguj Reakcja

To atak na polską tożsamość - tak reportaż TVN 24 o Janie Pawle II skomentował ojciec Tadeusz Rydzyk. Założyciel Radia Maryja twierdził również, że "oszczerstwa wobec kard. Wojtyły są kierowane przez tzw. niepolskich Polaków".

Ojciec Tadeusz Rydzyk
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Nie milkną echa  reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" z cyklu "Bielmo", który w ubiegłym tygodniu wyemitowała telewizja TVN. Przedstawiono w nim dowody, które mają wskazywać na tuszowanie przypadków pedofilii wśród księży w archidiecezji krakowskiej, kiedy kierował nią kard. Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II).

W weekend głos w tej sprawie zabrał ojciec Tadeusz Rydzyk, twórca imperium medialnego z Radiem Maryja i Telewizją Trwam na czele. - Dzisiaj jest następny zamach na Jana Pawła II, który już odszedł od domu Ojca. Te wszystkie oszczercze działania (podejmowane są -red.), również w Polsce przez tzw. niepolskich Polaków - powiedział redemptorysta.

Redakcja poleca

Reportaż o Janie Pawle II. Jest reakcja ojca Rydzyka

W jego ocenie "oszczercze publikacje w mediach i programy w telewizjach są nie o polskim duchu". - Mamy świadomość, że jest to atak na Kościół, naukę Chrystusa, na polską tożsamość – podkreślił dyrektor Radia Maryja.

Przy okazji zaprosił do nabożeństwa 18 marca w zbudowanym przez siebie sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. - Pragniemy w ten sposób wynagradzać wszelkie zniewagi i zniesławienia pamięci świętego papieża, największego z rodu Polaków - wyjaśnił o. Rydzyk. 

Wykorzystując okazję, redemptorysta zachęcał również do podjęcia studiów podyplomowych "Dziedzictwo myśli Jana Pawła II" w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej i wstępowania do Bractwa św. Jana Pawła II przy sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Ojciec Rydzyk, który podczas rządów PiS otrzymał wielomilionowe dotacje na swoje inwestycje, przez lata pozycjonował się jako kontynuator wartości Jana Pawła II. Papieżowi Polakowi poświęcone jest m.in. sanktuarium w Toruniu wybudowane pod patronatem założyciela Radia Maryja.

RadioZET.pl/PAP