Obserwuj w Google News

Zamieszki po meczu Maroko-Francja. Policja użyła armatek wodnych

1 min. czytania
14.12.2022 23:22
Zareaguj Reakcja

Starcia po półfinałowym meczu mistrzostw świata w piłce nożnej. Policja interweniowała m.in. w Brukseli. W stronę funkcjonariuszy poleciał bruk i petardy. Francja wygrała z Marokiem 2:0 i w niedzielnym finale mundialu zagra z Argentyną, która pokonała wcześniej Chorwację.

Zamieszki po meczu Francja-Maroko
fot. Geert Vanden Wijngaert/Associated Press/East News

Maroko przegrało z Francją w piłkarskim boju o udział w finale MŚ rozgrywanych w Katarze. Jak podała telewizja VRT, od razu po zakończeniu spotkania w centrum Brukseli fani Lwów Atlasu (jak nazywani są potocznie piłkarze Maroka) starli się z policją.

W stronę funkcjonariuszy poleciały fajerwerki i kamienie. Użyto armatek wodnych i gazu łzawiącego. Policja najpierw odizolowała od reszty tłumu, a potem zatrzymała około setki uczestników zamieszek. Policja interweniowała również w Antwerpii, gdzie także fani Maroka zaatakowali służby.

Zamieszki po meczu Francja-Maroko

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z Paryża, na których widać odpalanie sztucznych ogni w centrum miasta. Władze francuskiej stolicy nie podają, czy doszło do starć z policją. 

W obawie przed zamieszkami po meczu we Francji, gdzie mieszka ponad milion Marokańczyków, francuskie władze zmobilizowały 10 tys. policjantów i żandarmów, w tym aż 5 tys. w Paryżu. Ambasada RP w Paryżu wydała ostrzeżenie dla Polaków mieszkających we Francji, aby unikali zgromadzeń w środę.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/VRT/PAP