Ważny apel przed sylwestrem w Toruniu. "Prosimy"
Ogród Zoobotaniczny w Toruniu apeluje o zrezygnowanie z fajerwerków w sylwestra. Przez pirotechnikę cierpią zwierzęta, również te domowe. "Będą wam bardzo wdzięczne, jeżeli zrezygnujecie ze strzelania w tym roku" - podkreśla toruńskie zoo.
Z tego artykułu dowiesz się:
- Ogród Zoobotaniczny w Toruniu apeluje o rezygnację z fajerwerków w sylwestra.
- Głośne huki spowodowane pirotechniką przyczyniają się do cierpienia zwierząt.
- Podobny apel wystosowało zoo we Wrocławiu, przygotowując żartobliwy film w mediach społecznościowych.
Sylwester w Toruniu
Toruń przywita Nowy Rok podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów, która już drugi raz odbędzie się na tutejszym Rynku Staromiejskim. Zapowiada się huczna zabawa, a na scenie wystąpi plejada gwiazd, w tym m.in. Beata i Bajm, Edyta Górniak, Alicja Majewska, Anna Wyszkoni, Julia Żugaj, Majka Jeżowska, Urszula, Smolasty, Lady Pank, Big Cyc, Enej, Golec u’Orkiestra, Perfect i Łukasz Drapała. Ci, którzy nie znajdą się pod sceną, będą mogli śledzić transmisję w Polsacie.
Okolice sylwestra to jednak czas, kiedy pojawiają się również fajerwerki. W ostatnich latach nie brakowało apeli o wstrzymanie się ze strzelaniem. Przez głośne huki cierpią przede wszystkim zwierzęta. Przed tegorocznym sylwestrem z prośbą o ograniczenie pirotechniki zwrócił się Ogród Zoobotaniczny w Toruniu.
Ogród Zoobotaniczny w Toruniu apeluje
"To tylko jeden dzień w roku, zawsze tak było, można się przygotować... znamy te wszystkie tłumaczenia... [...] Zwierzęta w zoo, psy i koty w schronisku, lękliwe zwierzęta domowe, dzikie zwierzęta, szczególnie ptaki - one wszystkie będą wam bardzo wdzięczne, jeżeli zrezygnujecie ze strzelania w tym roku" - czytamy we wpisie Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu, do którego dołączono zdjęcie z podpisem: "Prosimy, nie strzelaj w sylwestra".
Toruńskie zoo podkreśliło, że "z roku na rok świadomość jest coraz większa i wystrzałów jest coraz mniej", szczególnie przed sylwestrem i po Nowym Roku. Warto jednak przypominać, że głośne wystrzały dla zwierząt mogą być niebezpieczne. Jeszcze przed świętami podobny apel wystosowało zoo we Wrocławiu, choć ten utrzymany był w nieco innym tonie. Opublikowany w mediach społecznościowych placówki żartobliwy film podbił sieć, zwracając uwagę wielu osób na problem.
Źródło: Radio ZET / Ogród Zoobotaniczny w Toruniu
Byłeś świadkiem czegoś niespodziewanego? Masz temat, którym powinniśmy się zająć?
Zgłoś sprawę przez Czerwony telefon Radia ZET