Koniecznie popatrzcie dziś na niebo. Trwa pełnia zwana Śnieżnym Księżycem

09.02.2020 17:00
Śnieżny księżyc
fot. Błażej Makarewicz/ Radio ZET

Już dziś będziemy mieli okazję zaobserwować na niebie piękne zjawisko zwane "Śnieżnym Księżycem" albo "Śnieżną Pełnią". Będzie to czwarta pod kątem jakości pełnia w tym roku. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, pełnia Księżyca w lutym będzie doskonale widoczna w całej Polsce.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Śnieżny Księżyc czy też Śnieżna Pełnia nie będzie tzw. "Super-Księżycem", ale tarcza naszego naturalnego satelity osiągnie niesamowite rozmiary, dzięki czemu zjawisko będzie doskonale widoczne i będzie gratką na miłośników fotografowania.

Zobacz także

Śnieżny Księżyc - kiedy oglądać śnieżną pełnię Księżyca w lutym 2020?

Śnieżna Pełnia będzie czwartą pod względem jakości pełnią w tym roku. Tradycja "Śnieżnego Księżyca" sięga czasów rdzennych Amerykanów. Zjawisko określało wówczas porę roku obfitą w opady śniegu.

"Śnieżny Księżyc" możemy obserwować w ten weekend, 8-9 lutego 2020 roku. Niezwykły widok będzie nam jednak towarzyszył łącznie od 7 do 11 lutego.

Najlepiej jest obserwować go z terenów pozamiejskich, wolnych od sztucznego światła. Nie będzie nam do tego potrzebne żadne dodatkowe urządzenie. Miłośnikom astronomii polecamy jednak zaopatrzyć się w lornetki lub teleskopy.

Udało Wam się sfotografować Śnieżny Księżyc? Wyślijcie nam swoje zdjęcia na profil Radia ZET na Facebooku!

Zobacz także

RadioZET.pl/ Wp.tech/ SpaceWeatherLive.com